Технологія пошиття медичної маски (2 спосіб)
У зв’язку з поширенням у світі гострого респіраторного вірусного захворювання, спричиненого коронавірусом та грипом, в українських аптеках спостерігається дефіцит медичних масок.
В період поширення грипу, вірусів та інших інфекційних захворювань, ми купуємо в аптеках медичні маски. Як бути, якщо їх та не виявилося, або ж не має можливості їх придбати? У такому випадку медичну маску, причому багаторазового використання, можна зробити самостійно.
Зробити медичну маску у домашніх умовах не складно, головне - зібрати необхідні матеріали.
Так як на карантині ми вдома і немає можливості купити тканину, ми можемо "дати друге життя" старенькій скатертині або серветці (якщо є десь маленька дірочка), або взяти з наволочки чи простині...
Інструменти та матеріали:
Шаблон (припуски на шви вже враховані)
2 відрізки тканини (бавовна, льон) розміром 20х20 см
Марля 2-3 шарів розміром 20х20 см
Резинка 2 відрізки по 16-18 см (залежно від розтягування)
Голка для шиття
Нитка для шиття
Ножиці
Кравецькі шпильки (булавки)
Голка для шиття
Нитка для шиття
Ножиці
Кравецькі шпильки (булавки)
2 посіб
- Виготовити шаблон з паперу або катону. (Шаблон розрахований на дитину віком 10 років, можна його збільшити по перимету на сантиметр ).
- Скласти тканину вдвоє лицем до лиця. Викроїти 4 деталі за даним шаблном без припусків на шви (шви враховані у шаблоні): 1 і 2 деталь - натуральної тканини (бавовняної або ллянної), 3 деталь - флізелінова клеєва, 4 деталь - марля у 2-4 шари. Так як у мене була старенька вишита скатертинка, я її попрала, попрасувала і вирішила "дати друге життя", тому використала ще флізелінову клеєву.
- Зовнішню і внутрішню сторони проклеїти флізеліновою креєвою. Скласти деталі лицем до лиця і прошити серединій шов на відстані 0,5 см від краю.
- Середину маски, шов можна оздобити декоративним швом.
- Усі цільні деталі скласти лицем до лиця так щоб марля була зовні (після вивороту вона буде всередині маски). Краї внутрішну сторони підрізати на 1 см. Верх та низ маски зметати і зшити на швейній машині (можна ручним швом "голку назад").