неділя, 8 листопада 2020 р.

Технологія пошиття захисної маски з елементами етніки. Варіант 1

 Технологія пошиття захисної маски з елементами етніки. Варіант 1

Всім доброго дня та доброго Вам здоров’я!

Усі ми знаємо, що здоров’я найважливіше у житті кожної людини, тому ми займаємося спортом, вживаємо здорову їжу та ведемо активний спосіб життя. Але на жаль, не одноразово людство хворіло через ті чи інші віруси. Ми бачимо новий виток історії, коли пандемія охопила весь світ. Тому зобов’язані користуватися елементарними засобами захисту – це маски. 

Піклування про своїх близьких є ознакою високорозвинутого суспільства, тому маску ми можемо виготовити не тільки для себе, але й для своїх рідних, близьких та друзів. 


Для виготовлення захисної маски нам потрібно тканина 35Х35 см, фетр 15Х15 см, нитки швейні чорного та жовтого кольору, нитки акрилові моток, гумка 40 см, колка,  ножиці.

Тканину складаємо вдвоє та розрізаємо навпіл.



На внутрішній деталі з виворотньої сторони тканини, відмальовуємо кравецькою крейдою шаблон. Проводимо розкрій з припуском на шов 0,5 - 1 см.

На внутрішній деталі з лицевої сторони тканини, відмальовуємо кравецькою крейдою шаблон. 

Зовнішню сторону маски ми спочатку оздобимо, а потім проведемо розкрій.

   Спочатку рекомендую цю частинку проклеїти флізеліновою клеєвою, для того, щоб тканина під час оздоблення не деформувалася та тримала форму маски.

   Отож на лицевій стороні намітимо деталі маски для того, щоб ми могли правильно розмістити елементи аплікації та ручних швів.



Намічаємо елементи оздоблення аплікацією та вирізаємо. Пропоную для аплікації вибрати тканину, яка не торочиться – це може бути замш або  фетр.



Приколюємо кравецькими шпильками. Також їх можна приметати тимчасовими ручними стібками «голка вперед». 
Пришиваємо елементи здоблення на швейній машині. Можна пришити ручними стібками "голка вперед", "голка назад".




 Наступним кроком буде оздоблення тонких ліній початковими швами. В залежності від обраного ескізу, символу чи мотиву ви можете оздобити різними початковими вільними швами, такими як «голка вперед», «голка назад», тамбурний, петельний, стебловий та іншими.


Прасуємо та розкроюємо по лінії відрізу.


Складаємо лицевою стороною всередину, сколюємо кравецькими шпильками та сшиваємо на швейні машині по лінії середини. Таке саме робимо з іншою частиною маски.


   Складаємо лицевою стороною всередину зонішню та внутрішню сторони, сколюємо кравецькими шпильками та сшиваємо на швейні машині по верхній та нижній лінії.

Вивертаємо та розправляємо верхній та нижній шви.

Прокладаємо оздоблювальний шов на верхній та нижній стороні маски.

Боки оздоблюємо швом упідгин з закритим зрізом  або упідгин з відкритим зрізом.

 Просиляємо, краї зав’зуємо та ховаємо під шов. 

   Проводимо контроль якості готового виробу та ВТО. 

Наша маска готова!!! Надіюсь ви собі оберете цей варіант для пошиття захисної маски! Будьте здорові!